Video Michaela Jordana inspirovalo Brighton před výhrou nad Arsenalem

14.05.2023

Brighton se při výhře nad Arsenalem inspiroval videem s ikonou NBA Michaelem Jordanem.
Svěřenci Roberta De Zerbiho na začátku měsíce porazili Manchester United, ale po této výhře šokovali, když podlehli sestupem ohroženému Evertonu 1:5. V neděli se však vzpamatovali a na Emirates Stadium zvítězili 3:0 - a výrazně tak snížili naděje Arsenalu na titul.
Nyní útočník Deniz Undav, který vstřelil druhý gól svého týmu, vysvětlil, jak trenér De Zerbi motivoval své hráče.

Pro Sky Sports uvedl: "Po porážce od Evertonu jsme ukázali dobrou reakci. Jsou to důležité tři body a jsme rádi, že jsme vyhráli.
"Manažer nám pustil video Michaela Jordana, aby nám ukázal, jak se motivuje na každý zápas.
"Ukázal nám ho po porážce od Evertonu a myslím, že to byla správná volba a my jsme dnes ukázali, jak jsme psychicky silní."
De Zerbi dodal: "Chceme se stát větším týmem a nejdůležitější částí pro zlepšení je mentalita.
"Porážka s Evertonem začala, když jsme vyhráli nad Man United. Na vítězství jsme nezapomněli."
Bývalý útočník Arsenalu Danny Welbeck, který nastoupil jako náhradník za Brighton, řekl BBC: "Bylo velmi důležité, že jsme po minulém zápase zareagovali. Drželi jsme se svých morálních zásad, hráli jsme svůj fotbal a nakonec jsme dosáhli skvělého vítězství.
"Není to něco, co se děje díky štěstí. Během týdne tvrdě pracujeme a dnes se nám to vyplatilo. Pro klub je to skvělý den. Staví nás to do skvělé pozice a chceme pokračovat dál."

Brighton je v Premier League na šestém místě. Na pátý Liverpool ztrácí čtyři body a na čtvrtý Manchester United osm, i když na oba celky mají zápas k dobru.

Komentáře