Preview: Brighton - Southampton

20.05.2023

Albion hraje svůj předposlední domácí zápas v této sezóně Premier League, když tuto neděli přivítá na stadionu Amex Southampton (výkop v 15:00).

Navzdory čtvrteční porážce 4:1 s Newcastlem má Albion evropské poháry stále ve svých rukou.
Dvě vítězství z posledních tří zápasů by nám zajistila šesté místo a účast v Evropské lize.
Svěřenci Roberta De Zerbiho budou usilovat o první z těchto vítězství proti Saints, kteří byli minulý víkend prvním klubem, u něhož byl potvrzen sestup.
S pouhým bodem získaným v posledních osmi zápasech jsou svěřenci Rubena Sellese s 24 body z 36 utkání zakořeněni na dně tabulky.

Týmové novinky

Roberto De Zerbi potvrdil, že Joel Veltman je k dispozici poté, co se zotavil ze zranění podkolenní šlachy, a do sestavy se vrátil Levi Colwill. Adam Webster je stále mimo hru, ale Albion nemá po čtvrtečním zápase v Newcastlu žádné nové zranění. De Zerbi řekl: "Veltman může být k dispozici. O sestavě jsem ještě nerozhodl, v neděli ráno si promluvím s některými hráči, kteří odehráli 90 minut proti Newcastlu, než najdu silnou jedenáctku pro náročný zápas."
Dodal, že Adam Webster by se mohl vrátit na středeční zápas proti Manchesteru City.

Poslední setkání

Na Boxing Day jsme na St. Mary's Saints porazili 1:3. Adam Lallana nás proti svému bývalému klubu poslal do vedení a Romain Perraud si ještě před přestávkou vstřelil vlastní gól. Solly March pak zakroutil míč do levého horního rohu a zvýšil na 0:3, načež James Ward-Prowse proměnil penaltu a snížil na konečných 1:3.

Rozhodčí

Hlavní: Paul Tierney
Asistenti: Constantine Hatzidakis, Neil Davies.
Čtvrtý rozhodčí: John Busby.
VAR: Simon Hooper
Asistent VAR: Adrian Holmes.

Komentáře