Preview PL: Arsenal - Brighton

13.05.2023

Albion se tuto neděli na Emirates utká s Arsenalem, který usiluje o titul, výkop v 17:30.
Před pondělní první domácí porážkou v šesti zápasech proti Evertonu jsme se v předchozích šesti zápasech Premier League radovali ze čtyř výher.
K tomu patří i vítězství na hřištích Bournemouthu a Chelsea, díky nimž jsme pět zápasů před koncem překonali rekordní počet bodů v nejvyšší soutěži - aktuálně jich máme 55, což je o čtyři více než v minulé sezoně.
Ačkoli je naše venkovní bilance působivá - 7 výher z 16 zápasů na hřištích soupeřů - bude potřeba něco mimořádného, abychom Arsenalu na Emirates sebrali body.
Pouze Manchester City (49) a Liverpool (43) získali v této sezóně doma více bodů než Gunners (42), přičemž oba celky ze severozápadu odehrály o zápas více.
Jediným týmem, který v této sezóně Premier League na Emirates vyhrál, je Manchester City, když tým Mikela Artety v únoru utrpěl porážku 1:3.

Týmové novinky

Roberto De Zerbi na předzápasové tiskové konferenci řekl: "Sestavu uspořádáme v sobotu, ale Adam Webster a Solly March nemohou hrát, ale Evan Ferguson je k dispozici, což je dobrá zpráva, je to pro nás jedinečný hráč. Zbývá nám pět zápasů a musíme organizovat zápas po zápase. Budeme potřebovat všechny."

Zápasoví rozhodčí

Hlavní: Andy Madley.
Asistenti: Constantine Hatzidakis, Nick Hopton.
Čtvrtý rozhodčí: Darren England.
VAR: Peter Bankes.
Asistent VAR: Wade Smith.

Komentáře