De Zerbiho ohlédnutí za první sezónou v Albionu

07.06.2023

V den svých 44. narozenin se Roberto ohlíží za rekordní kampaní.

Kvalifikovat se na příští sezonu do evropských pohárů je opravdu úžasný úspěch a hráči si ho bohatě zaslouží. Od chvíle, kdy jsem v září do klubu nastoupil, jsem viděl, že tu máme skutečně kvalitní tým; vzrušující směs zkušených profesionálů a mladých hráčů, kteří mohou dosáhnout něčeho výjimečného. Nyní se jim dostalo odměny za fantastickou práci, kterou v průběhu sezóny odvedli.
Když dojde ke změně trenéra v době, kdy už je sezóna v plném proudu, může to být pro hráče obtížné, ale náš tým zvládl přechod s pozoruhodnou lehkostí. Hráči od našeho prvního společného setkání uvěřili tomu, co se snažíme zavést, a já jim za to děkuji. Viděli jsme odměnu za všechnu naši tvrdou práci, a to jak na hřišti, tak mimo něj.

Rád bych také využil této příležitosti a poděkoval svému trenérskému štábu za podporu. Ani pro ně to nebylo snadné; někteří mě následovali do nové země, do nové kultury, a jiní, kteří už v klubu byli, se museli přizpůsobit novým metodám, novým myšlenkám, ale každý z nich se této výzvy zhostil.

Musím také poděkovat Tonymu Bloomovi, Paulu Barberovi a ředitelům za důvěru, kterou mi projevili. Bylo mi ctí přijít do tohoto fantastického fotbalového klubu, vyzkoušet si práci v nejlepší fotbalové lize na světě a doufám, že jsem jim jejich důvěru splatil výsledky a výkony na hřišti.

Nejdůležitějšími lidmi v každém fotbalovém klubu jsou samozřejmě fanoušci. Jsou naším tlukoucím srdcem a vřelost, kterou mi projevili, byla opravdu úžasná. Jsem pokořen jejich podporou a také tím, kolik lidí se na nás chodí dívat, a to jak tady na Amexu, tak na našich cestách mimo domov. Již dříve jsem se zmínil, že v době krize životních nákladů mě udivuje počet fanoušků, kteří cestují na naše venkovní zápasy - zejména na ty dlouhé, dlouhé cesty "na sever" - takže vám děkuji za vaši věrnou podporu. Doufejme, že jsme vám z této sezóny přinesli spoustu hezkých vzpomínek a že se v příští sezóně můžete těšit na evropské dobrodružství!

Užijte si léto, užívejte si slunce a my se těšíme, že v srpnu začneme znovu před novou sezónou!