De Zerbi označil podpis Joaa Pedra za dobrý obchod pro Brighton

14.05.2023

Jednadvacetiletý brazilský útočník byl v pondělí večer na Amex Stadium sledovat domácí porážku 5:1 od Evertonu poté, co dokončil přestup za téměř 30 milionů liber z Watfordu.
Brighton za Joaa Pedra vyplázl rekordní klubovou částku, která snadno zastínila 20 milionů liber zaplacených v srpnu 2019 za aktuálně zraněného středního obránce Adama Webstera z Bristolu City.

De Zerbi uvedl: "Mluvil jsem s Pedrem před měsícem. Jsem opravdu rád, že s ním budu příští rok spolupracovat.
"Není mou prací mluvit o penězích, ale myslím, že Joao Pedro pro nás může být špičkovým hráčem.
"Je to mladý hráč a je pro nás ten pravý. Myslím, že je to pro Brighton dobrá dohoda."

Brighton se také blíží k podpisu všestranného liverpoolského veterána Jamese Milnera na volný přestup, protože se brzy připravuje na letní přestupové okno, kdy bude zranitelný, pokud přijde o klíčové záložníky Moisese Caiceda a Alexise Mac Allistera do špičkových klubů.

De Zerbi řekl: "Nevím o příští sezóně, ale pokud chcete zlepšit svůj tým, musíte se rozhodnout před koncem sezóny, abyste pochopili příští sezónu.
"Myslím, že přijdeme o některé důležité hráče a musíme být připraveni začít silnější než v této sezoně. A Joao Pedro je velmi důležitý."

Brighton, který je v současné době v tabulce Premier League na sedmém místě, potřebuje ze zbývajících pěti zápasů získat devět bodů, aby si v příští sezoně poprvé zajistil účast v Evropě.
Brighton v neděli hostí druhý Arsenal a ve čtvrtek třetí Newcastle. Dne 21. května hostí Southampton (20.) a o tři dny později Manchester City (1.) a kampaň zakončí 28. května na půdě Villy (8.).

Komentáře