De Zerbi: Můžeme v Evropě obstát

22.05.2023

Hlavní trenér se těší, že v příští sezoně bude soutěžit na čtyřech frontách.
Roberto De Zerbi věří, že Albion může v příští sezoně po první kvalifikaci do Evropy bojovat na čtyřech frontách.
Italský kouč je přesvědčen, že se správným doplněním může jeho tým "předvést náš styl v každé soutěži".
Ačkoli k zajištění šestého místa a účasti v Evropské lize stále matematicky potřebují bod, k sesazení na sedmou příčku by je v posledních dvou zápasech musel potrápit šestnáctigólový výkyv.
Albion již potvrdil podpis smlouvy s útočníkem Joaem Pedrem z Watfordu, a přestože De Zerbi připustil, že v létě možná přijdeme o některé hráče, je přesvědčen, že za ně přijde kvalitní náhrada.

"Nepotřebujeme příliš mnoho hráčů, ale mou představou je bojovat ve čtyřech soutěžích - doufejme, že v Evropské lize, Premier League, FA Cupu a Carabao Cupu," řekl De Zerbi.
"Určitě to bude těžší a myslím, že můžeme přijít o některé velké hráče, kteří by si zasloužili odejít za jinými cíli do jiných týmů. Ale přivedeme další velké hráče a přijedeme připraveni bojovat ve čtyřech soutěžích. Budeme hrát na vítězství, abychom v každé soutěži ukázali naši kvalitu a náš styl, a nesmíme ztratit naši DNA. Pokud budeme v Evropě hrát proti velkým týmům, nezapomeneme na náš styl."

De Zerbi řekl, že je nadšený za předsedu Tonyho Blooma.

"Tony Bloom je prvním fanouškem Brightonu a vím, že Tony a klub nechtějí tuto úroveň ztratit; Když vyhráváte, musíte pracovat tvrději, než když prohráváte. Nebylo by dobré, kdyby Brighton v těchto dvou letech o tuto úroveň přišel.
"Teď je pro klub klíčové období, ne pro Roberta a hráče, ale pro klub. Musíme si tuto úroveň udržet, vybudovat mužstvo, které naši úroveň zlepší."

Ital se těší na výzvy, které jsou před ním.

"Je mi ctí zde pracovat." "Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že bych se vrátil do Itálie nebo do jiného týmu Premier League. Chci zůstat, práci s těmito hráči a lidmi uvnitř klubu si velmi užívám."

Komentáře