De Zerbi: Jeden z nejlepších dnů v mé kariéře

22.05.2023

Hlavní trenér se zamýšlí nad historickým vítězstvím nad Southamptonem.

Roberto De Zerbi v emocích označil první postup Albionu do Evropy v historii klubu za jeden z největších okamžiků své kariéry.
Albion zpečetil jistotu postupu do Evropské ligy vítězstvím 3:1 nad Southamptonem na Amexu a do Evropské ligy se podívá, pokud v posledních dvou zápasech s Manchesterem City ve středu před cestou do Villa Parku nedojde ke 14gólovému obratu ve prospěch Aston Villy.
Poté, co De Zerbi přijal uznání tisíců nadšených fanoušků Albionu během děkovného kolečka, řekl:

"Je to neuvěřitelné. Je to jeden z nejlepších dnů v mé kariéře a jsem opravdu hrdý na to, že mohu být trenérem tohoto klubu s těmito hráči a těmito fanoušky. Vyhráli jsme společně.
"Nedokážu vysvětlit své emoce, ale mohu říct, že moji hráči jsou na velmi vysoké úrovni, jsou to fantastičtí hráči a fantastičtí lidé. Zaslouží si, aby se kvalifikovali do Evropy."

Když byl De Zerbi požádán, aby vyzdvihl okamžik, kdy si myslel, že by mohl Albion dovést do Evropy, vzpomněl si na únorovou remízu 1:1 na hřišti Crystal Palace.

"Po zápase s Palace venku jsem pochopil, že by to mohla být sezóna, kdy bychom mohli dosáhnout historického cíle, kterým tehdy byla Liga mistrů.
"Zápas jsme nevyhráli, ale moji hráči byli v šatně velmi smutní. Po zápase jsem s nimi mluvil a tehdy jsem pochopil charakter svých hráčů. V dubnu a květnu jsme odehráli 14 zápasů a prožili jsme velmi těžké období a přišli jsme o spoustu hráčů kvůli zranění, ale když v sobě něco máte, tlačíte se za svým cílem."

De Zerbi pochválil dvougólového Fergusona, který dvěma góly v prvním poločase zvýšil svou bilanci na deset, než Pascal Gross svým 26. gólem za klub vyrovnal Glenna Murrayho na pozici našeho nejlepšího střelce v Premier League.

"Fergusonovo zlepšení je neuvěřitelné," dodal De Zerbi. "Hraje jako starý hráč, ale je mu teprve 18 let. V šatně je dobrá parta s mentalitou, která pomáhá všem našim mladším hráčům, Gilmourovi, Colwillovi, Encisovi a Buonanottemu - jsme velmi silný tým."

Komentáře